Kolorowe party – NIE tylko dla dzieci

Wczoraj przygotowywałam wieczorem czekoladki dla Dziadków, z okazji ich 65 rocznicy ślubu! (WOW!) :) Owijałam w zaprojektowane przez siebie banderolki, ale najpierw każdą odwijałam z folii, zostawiając samo złotko. Wyjęłam czekoladki z oryginalnego opakowania i została mi taka złota, plastikowa foremka po nich, wiecie, takie korytko, w którym leżą, żeby nie latać luzem po pudełku ;)

Pozbierałam ja te pozostałości z mojej mozolnej pracy i idę wyrzucić. Pod nosem mamroczę – że taki zapomniany zwyczaj, teraz się plastik świecący, albo kostki z worków wyciska, a przecież kiedyś było tak ciekawie. I tak sobie idę i zrzędzę. Na co Misiowy Tata zaciekawiony spełza z kanapy i pyta?

– Jaki zapomniany zwyczaj? Nie wiem o czym w ogóle mówisz.

No to ja tłumaczę i pokazuję mu te złote korytka, a on, że w ogóle nie słyszał, pierwsze widzi i nie zapomniane, ale nie znane po prostu nikomu.

Nie wierzę!

Nie wierzę, że nikt tego nie zna, ale jeśli jest ktoś kto faktycznie nie znał, albo może zwyczajnie zapomniał, to może teraz na nowo się skusi i stworzy coś oryginalnego.

SONY DSC

Szykujemy naszym dzieciom kolorowe przyjęcia, cukrowe ozdoby, kolorowe stoły pełne atrakcyjnych gadżetów, a przecież my, starzy, też mamy prawo nie wyjadać jedynie resztek, nie dopijać soczków, tylko jak ludzie usiąść z przyjaciółmi i napić się odświętnie, nawet bez okazji.

Co pijemy, nasza sprawa, wlać do szklanki można wszystko ;) Ja pokażę Wam, jak ciekawie tę szklankę i napój zdobić w kilka chwil.

Do przygotowania odlotowych kostek lodu:

  • Plastikowa foremka po bombonierce 
  • Woda gazowana
  • Posypka cukrowa do tortów

Zalej formę wodą i do każdego otworu wsyp posypkę. Wsadź szybko do zamrażarki, jeśli masz, użyj funkcji super freeze.

Woda gazowana sprawi, że Twój napój będzie śmiesznie strzelał, kolorowa posypka nada całości koloru i wesołego charakteru.

Zamrożone kostki wyjmij do szklanego naczynia i postaw na stole ze szczypcami do lodu, lub powrzucaj od razu do drinków.SONY DSC

SONY DSC SONY DSC SONY DSC

 

Do przygotowania kolorowych szklanek:

  • Łyżka miodu
  • Biały i kolorowy cukier na spodku (nie masz kolorowego cukru? Zrób go*)
  • Ciekawe szklanki lub pucharki

Złap szklankę za dno i zamocz każdy kawałek jej brzegu w miodzie. Następnie połóż szklankę dnem do góry na spodku z cukrem i odstaw. Zrób tak kolejną z każdą szklanką.

Do przygotowanych szklanek, wlej napój kiedy przyjdą goście.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

 *Kolorowy cukier zrobisz wsypując gruby biały cukier do plastikowego woreczka i zalewając kilkoma kroplami barwnika spożywczego.

Wymieszaj dobrze , ugniatając dłonią woreczek, te dwa składniki i zostaw w woreczku, aż cukier wyschnie.