Pytanie na śniadanie 14.02.2013 Jak zabawnie zachęcić do mycia zębów

Pytanie na śniadanie

KLIKNIJ ŻEBY OBEJRZEĆ

Siasia znów miała przyjemność dzięki uprzejmości www.zabawkowicz.pl wziąć udział w Pytaniu na śniadanie. Prezentowane były nowinki i ciekawostki dotyczące higieny jamy ustnej u dzieci. Nigdy nie widziałam wielu z nich i mam wrażenie, że chodzę po złych sklepach ;) Piękne, ciekawe i zachęcające. I jeśli myślicie, że szczoteczka do zębów nie może być niezwykła polecam zapoznanie się z asortymentem dostępnym na rynku. Migające światełka dodowe, zawieszki, klepsydry i inne cuda to tylko ziarnko piasku w wielkiej piaskownicy :) Lale symulujące mycie ząbków, skarżące się na ból zęba, książki, ciastoliny, kubki… mogłabym wymieniać aż by mi strony zabrakło :) Zachęcam do zapoznania się ze wszystkim, bo myślę, że warto.

 

Zobacz wszystkie ciekawostki z programu u

zabawkowicz

tymczasem na telewizyjnej kanapie…

2

SONY DSC

Będziemy mieć też dla Was kilka, mam nadzieję, ciekawych recenzji :)

SONY DSC

Śliczna szczoteczka do zębów Jordan to gadżet typowo dla dziewczynek. Piękny design sprawi, że nawet tak codzienna i być może nudna czynność jak mycie zębów stanie się atrakcją. Kolorowa, o ciekawym kształcie ze śliczną “dziewczyńską” zawieszką, którą można zdjąć i zachować na zawsze. Jeśli jakaś dziewczynka niechętnie podchodzi do mycia zębów to na pewno któryś z prezentowanych gadżetów ją do tego zachęci. Misia bardzo lubi szczotkować swoje ząbki, ale wcześniej aż tak się do tego nie paliła, ani nie cieszyła. Niby nic, ale zmiana szczoteczki na pewno wyjdzie nam na zdrowie! :)

 szczoteczka

 • Nina

  Kiedy widzę mamy oblizujące smoczek dziecka, mam ochotę im go wyrwać! Nie każda mama rozumie potrzebę mycia jamy ustnej dzidziusia. Często dopiero w przedszkolu dziecko spotyka się ze szczoteczką. XXi wiek i ogromne możliwości wyboru sposobów dbania o zdrowie dziecka. Bo chodzi nie tylko o zdrowe zęby, ładne zęby. To zdrowie całego człowieka i to na całe życie. Dobrze, że więcej sie o tym mówi. Choć to oblizywanie… jakby jeszcze wciąż powszechne.

 • http://www.zuziulek.blogspot.com Joanna

  Uciekała Siasia jak się da :) Ale jak zawsze super się prezentowała :) Bardzo fajne były te wszystkie pomysły :) Do mnie przemawia szczoteczka z możliwością naklejania naklejek. Umyjesz ząbki to dostaniesz odznakę :) Takie małe przekupstwo :)

 • Renia

  powątpiewam w ten rzekomo złoczynny gest jakim jest oblizywanie smoczka czy łyżeczki, przecież w dawnych czasach matki właśnie najpierw gryzły pokarm w swoich ustach, aby rozdrobniony podac niemowlęciu. Poza tym ślina ma pozytywne właściwości, w tym bakteriobójcze, więc moim zdaniem złowrogie oblizywanie to mit.

  • http://rekamimamy.pl Rękami Mamy

   Robiły ale nie znaczy, że dobrze. ja jestem przeciwnikiem oblizywania, faktycznie możemy mieć wpływ na zdrowie zębów naszych dzieci. Oblizywały i ich dzieci mają w każdym zębie plombę :D Dorośli posiadają bakterie próchnicy, a dzieci jeszcze nie, oby jak najdłużej :D