Zwykły, wielki dzień 8 lutego 2013

Dziś jest zwykły, wielki dzień. Niby jak każdy inny, a jednak znamienny. Moja mała córeczka, dziś kończy 23 miesiące. To ostatni taki dzień w jej życiu kiedy mówimy ile ma miesięcy. Teraz jakiś czas będzie miała dwa latka, potem dwa i pół, aż w końcu 3 i …18. Łza kręci mi się w oku. Dopiero trzymałam małą trzeszczawkę z czarnym kudłatym łebkiem w ramionach, tuląc i zastanawiając jak to jest być Mamą.
Nie mogę opanować swojego wzruszenia. Jestem MAMĄ! i wiem już jak to jest nią być, wiem, że to nie takie trudne jak myślałam, a zarazem to najtrudniejsze co mnie do tej pory spotkało. Ale i najszczęśliwsze. To moje małe coraz bardziej kudłate żyjątko codziennie jest obok mnie, oddychamy tym samym powietrzem, jemy z jednego garnka. To dla niej zniosłam wiele przykrości i bólu, to dla niej podniosłam się i oto jestem tutaj.
Za miesiąc moja mała kruszynka, zdmuchnie dwie świeczki, pewnie pomyśli sobie życzenie, żeby na kulkach był z nami też “psia” albo żeby balony zawsze były w jej pokoju. Nie wiem co ta mała główka sobie myśli, bo nie umie jeszcze tego powiedzieć. Za miesiąc zaczniemy myśleć DOROŚLE. Wybierzemy się do teatru, gdzie kukiełki tańczą i śpiewają, pójdziemy na chmielną na ciepłe pączki… tyle jeszcze przed nami. Córeńko za miesiąc będziesz już taką dużą dziewczynką, ale nadal jesteś tablicą, na której trzeba zapisać wiele informacji, chłonną gąbką, w którą chciałabym wlać samo dobro.
Mam ściśnięte gardło. Jak ten czas leci… Ostatni dzień liczony w miesiącach. Zapamiętam go na zawsze.
MAMA.

 

LIST DO CIEBIE CÓREŃKO

 

 

07.0.013

tłusty czwartek 2013

08.03.2011

 

 • Ula

  wiem co czujesz, ja wracajac do momentu narodzin bardzo sie wzruszam, nie czułabym sie teraz w pelni soba bez tej kruszynki, bardz mnie cieszy, ze jest z Nami tu:) a dla coruni Twej zyczymy Wszystkiego najsłodszego i najpiekniejszego :)

  • Rękami Mamy

   Dziękuję bardzo i dla Wasz wszystkiego co najlepsze! :)

 • http://bejbolino.eu Ola

  Mając swoją małą córę obok siebie, i czytając to co napisałaś – popłakałam się ;) Ze szczęścia i emocji :)

  • Rękami Mamy

   Dziękuję, cieszy mnie że moje słowa poruszają serce.

 • Ilona

  23maarca i ja będe miec juz Panne 2latke….a pamietam jak dzis ilez bylo łez i modlitwy o to by ja wogule miec…. i nikt tego niezrozumiem tak prawdziwie kto sam nie modlil sie o dar bycia Mama….a teraz dziewczyna juz spora i drugi maluch na ręku …. chyba moge nazwac to co mam PEŁNIA SZCZĘSCIA bo az serce rosnie gdy patrze na moje skarby a kocham ich nad zycie …

  • http://rekamimamy.pl Rękami Mamy

   nie sądziłam, że bycie Mamą może dawać tyle szczęścia, pewnie prawie tyle co i zmartwień, ale ja także jestem wypełniona miłością i szczęściem :)

   • Ilona

    ja powiem tak chyba najszybciej BYCIE MAMĄ TO NAJWSPANIALSZE CO W ŻYCIU MOGLO MI SIE PRZYTRAFIĆ:)

 • Natalia

  niesamowite – czytałam łkałam i powracałam w myślach do dnia kiedy pierwszy raz ujrzałam to “kudłate” Cudo i trzymałam ją na rękach. A pomyśleć że tak nie podobały Ci się małe dzieci ;) jesteś WSPANIAŁĄ MAMĄ – Siasia dzięki Tobie rozwija się wspaniale i wyrośnie na cudowną, serdeczną i wartościową osobę. Gratuluję córci – mojej kruszynki ♥

  • http://rekamimamy.pl Rękami Mamy

   To prawda! :) Siasia wywróciła i przewartościowała mój świat. Teraz wiem, co to znaczy kochać swoje dziecko i cieszę się, że dostałam tę szansę od losu :)
   Dziękuję :)

 • http://www.zuziulek.blogspot.com Joanna

  Będziemy świętować razem z Wami Dziewczyny kochane :*

  • http://rekamimamy.pl Rękami Mamy

   a my z Wami! :D wzniesiemy toast za Wasze zdrowie tego dnia!

   • Nina

    To “kudłate cudo” potrafi zawojować panie w sklepie, pasażerów w pociągu, telewizję pr.2 i …dziadka, kiedy wrzeszczy do słuchawki:”dziadziiuuu, ajlawju”- stary wiarus wyciera oczy, “bo mu się się spociły” . Macie mądrą, piękną i niezwykłą córunię. Kocham Was.

 • http://rekamimamy.pl Rękami Mamy

  Mamuniu i my Was kochamy :* I bardzo tęsknimy