Basia i dentysta wyd. Egmont

Przypadła nam w udziale piękna i mądra książka wydawnictwa Egmont, z serii Basia, napisana przez Zofię Stanecką i zilustrowana przez Mariannę Oklejak, pt. “Basia i dentysta”.
Codzienność w zwykłej rodzinie opisana łatwy do zrozumienia dla malucha sposób, pozwolił nam zobaczyć, że inni mają podobne problemy i rozterki w życiu codziennym.
Tytułowa bohaterka jest małą dziewczynką, która gubi swój pierwszy mleczny ząb. Dzięki jej małemu problemowi dowiemy się, że nie tylko dzieci boją się dentysty i przekonamy, że wizyty wcale nie są takie złe. Pięknie napisana książka “przemyca” treści z życia codziennego. Opisując główny wątek, autorka wplata treści opisujące relacje rodziców z dziećmi oraz samych dzieci między sobą. Basia, to bohaterka dla całej rodziny, uzmysławia dorosłym, że problemy dziecka nie są wcale mniej ważne od naszych i warto traktować je z należytą uwagą, uczy też słuchania siebie nawzajem i szacunku w rodzinie. Basia zachęciła nas do wizyty u stomatologa, po przeczytaniu poczułam, że każdy z nas zasłużył na przegląd i wiecie co? Pójdziemy tam razem, jak rodzina Basi, bo w rodzinie żadne strachy nie są groźne, nawet dentyści! ;)

 

 

SONY DSC

 

Basia

 

Dziękujemy

 

zabawkowicz

  • kama

    mamy sporo książeczek z Basią i to na prawdę mądre i dobre książki,Majka je uwielbia,co więcej w przedszkolu ciocie też je czytają maluchom;)