Piaskowe kolorowanie TREFL czyli paluszki zakochane w nowej materii :)

 

Piaskowe kolorowanie Trefl z serii I ♥ Art to kolorowanka nietypowa, niezwykła i magiczna.  Opakowanie zawiera 4 kolorowe arkusze z bajkowymi ilustracjami, 4 woreczki z kolorowym piaskiem i 4 tekturowe podstawki, które po złożeniu podtrzymują gotowy obrazek, który można postawić,np. na półce lub parapecie :)

Karty z obrazkami są powlekane i śliskie, więc nawet grubo posmarowane klejem nie pomarszczą się i nie popękają od wilgoci.

SONY DSC

 Puste miejsca, które należy wypełnić kolorowym piaskiem oznaczone są numerami. Żeby prawidłowo je wypełnić należy porównać je z kolorami piasku podanymi w załączonej instrukcji.

Dla Michaliny to było niesamowite odkrycie, bo chociaż piasek zna z plaży, to ten, kolorowy, spakowany w małe woreczki, wygląda jak magiczny proszek, a wsypany do małych miseczek wyglądał jak w pracowni alchemicznej ;)

Zaczarowane kolorem, poddałyśmy się magicznej atmosferze. Siasia najpierw zanurzyła paluszki w miseczkach, sprawdziła piasek w paluszkach, powąchała każdą miseczką.

 

SONY DSC

Zaintrygowana nowością chciała jak najszybciej dowiedzieć się co się z tym robi. Krótka słowna instrukcja wystarczyła, tylko kleju nie umiała sama odkręcić, ale praca sprawiła jej mnóstwo radości. Wszystkie dzieci lubią się brudzić i ciaptać, a grzebanie paluszkami w kolorowym magicznym pisaku to absolutna rozkosz. Artystyczne wyładowania bardzo Siasię cieszyły, a obrazek z Księżniczką na ziarnku grochu, który poszedł na pierwszy ogień, został z własnej woli (bez mojej sugestii) podarowany babci :)

Wszyscy byliśmy dumni, bo choć nie udało się posmarować klejem idealnie w ramkach, to były to nieznaczne odchylenia, a jeśli piasek posypał się obok i nie przykleił od razu, to wystarczyło przechylić kartkę odpowiednio i nakierować ziarna tak, żeby trafiły na miejsce z klejem.

Warto smarować klejem od razu miejsca z danym kolorem, np. czerwonym, ale nie wszystkie kolory na raz, istnieje bowiem  duża szansa że kolory się przemieszają, lub trafią w inne miejsce.

Zdjęcia z produkcji ;)

SONY DSC

SONY DSC

 SONY DSC SONY DSC

 SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC SONY DSC

SONY DSC  

Lubicie kreatywne zabawy, nowe wyzwania i odkrywanie świata z Waszymi dziećmi, to musicie to mieć.

Dajcie się porwać magii dotyku i koloru :)

Dziękuję

Trefl_logo podstawowe

 • http://kreatywnymokiem.blogspot.com ila pop

  ale świetny! i te kolory :) wesołych świąt :)

  • http://rekamimamy.pl Rękami Mamy

   polecam szczerze. Świetna zabawa! :)

 • Karolina

  Wygląda super ach ten trefl tyle wspaniałych pomysłów można wyczarować

 • http://wpodrozyprzezzycie.wordpress.com/ Danusia

  Świetny pomysł, musimy kiedyś wypróbować :)

 • http://biesydwa.blogspot.com/ biesy dwa

  my takie szaleństwa mieliśmy z … przypraw :)
  polecamy na naszym blogu :)
  pomysł jest super a dzieciaki to uwielbiają!!!
  http://biesydwa.blogspot.com/2013/03/przyprawowe-posypywanki.html