Przedwiośnie i przedurodzinie ;)

Miałyśmy dziś piękny dzień. Nie dość, że pachniał wiosną, to jeszcze miałyśmy znamienitych gości! :) Przyjechała kuzynka z córką, matką chrzestną Misi. (To mistrzyni judo, czekamy aż Siasia podrośnie na tyle, żeby brać lekcje u niej ;) )

SONY DSC

Wizyta była urodzinowa, bo niestety w same urodziny stawić się nie będą mogli i dziewczyny były wydelegowane na babskie pogaduchy.

Ostatnio Siasia widziała swoją chrzestną latem, trudno nam się póki co częściej spotykać i bałam się trochę reakcji Miśki. Dlatego od rana ją przygotowywałam i ćwiczyłyśmy mówienie “Kasia” ;) Treningi szły świetnie, ale życie jest jakie jest i podczas spotkania już Misia zaniemówiła nie chciała pochwalić się niczym i udało się z niej tylko wydusić “banan” i “samolot” ;) Najbardziej pokazowe nasze wyrazy. Nie obeszło się też bez dzióbka i “żółwika”, nawet morski był, czyli pięść oblizana ;) i byłam pełna podziwu, bo Michalina Kasię pamiętała i chętnie bawiła się z nią i jej mamą, które obdarowały małą przyszłą jubilatkę wspaniałościami!

Był też krótki spacer, ale wiosny nie znalazłyśmy, pewnie ją wywiało, bo chyba halny przeszedł dziś nad centralną Polską ;) głowy urywało, dobrze, że wzięłyśmy sobie obciążenie ;)

SONY DSC

SONY DSC

 

 

szybko wróciłyśmy więc do domu i dalej nie szukałyśmy, poza tym szkoda było nam tego wspólnego czasu, a zbliżała się pora drzemki… w którą i tak wątpiłam ;)

Miśka była bardzo gościnna, pokazała dom, co się zmieniło, gdzie ma swój pokój i jakie w nim zabawki, ułożyła z Kasią mozaikę dla malucha, potem był pokaz książeczek. nie widziałam ich wcześniej. Akademia Malucha dla 2-3 latków. Są śliczne, kolorowe, pełne naklejek z piękną kreską. Zadania są dość łatwe, ale widzę już, że trzeba będzie potrenować. Kolorowanki i wyklejanki, a wszystko opatrzone pięknymi, barwnymi i dużymi obrazkami przedstawiającymi zwierzątka. Śliczne i mądre!
Dziewczyny wyszły oczarowane naszym małym żyjątkiem, które zupełnie grzeczne dziś było, pięknie się bawiło i jeszcze podczas naszych pogaduszek SAMA położyła się do snu u siebie w łóżku, żeby mamuni nie fatygować ;)

Złoto, nie dziecko! ;)

Ale mój i Misi największy zachwyt wzbudziła dedykowana specjalnie Misi bransoletka. Cudo! zobaczcie sami.

<o książeczkach napiszę więcej jak zaczniemy je od jutra testować :)>

Wiem, że się nie rozpisałam, ale piszę to już drugą godzinę. Chyba za dużo emocji dziś było i 1/3 co chwila mnie woła.

SONY DSC

SONY DSC

 • Nina P.

  Piękna bransoletka :) Akademia jest super mamy taką dla 4-5 latków, Marysia jest nią zachwycona, zwłaszcza naklejkami :)

  • http://rekamimamy.pl Rękami Mamy

   i to nie koniec prezentów od Chrzestnej, ale pozostałe wybierzemy sami korzystając z karty do SMYK’a :))

 • Danusia

  Początek Wielkich Obchodów :)

  M. nie ma sławnej chrzestnej, za to widuje ją często :P

  • http://rekamimamy.pl Rękami Mamy

   my mieszkamy daleko, a Kasia ciągle trenuje, ale kiedyś będziemy mieć więcej czasu :) Ważne że się kochają i pamiętają.

 • Ilona

  my mamy 1 ksiazeczke dla 2 latka dostepne sa u nas w Auchan;p Wiki interesuja z niej … naklejki ;pppp prezent piekny. Wika ma chrzestnych pod nosem i spedza z nimi mase czasu bardzo to sobie cenie mam nadzieje ze chrzestni Adasia beda rownie czynnie brac udział w jego zyciu.

  • http://rekamimamy.pl Rękami Mamy

   my będziemy mieć pod nosem jak Kasia skończy studia :) póki co nękamy Chrzestnego ;))

 • http://ciasteczkowapotworzyca.blox.pl/html ciasteczkowa potworzyca

  Piękne prezenty!!! Myślę, że największym z nich było własnie spotkanie z chrzestną mamą :))) Bransoletka, świetna pamiątka na całe życie :)

  • http://rekamimamy.pl Rękami Mamy

   dokładnie tak! o ile jej kiedyś nie zgubi ;) nie spodziewałam się nawet tylu prezentów!! Sama Kasia była dla nas hitem dnia :D ♥

 • Nina

  Siasia na zdjęciach wygląda bardzo dorośle. Jak przedszkolaczek. Prezenty cudne! A jak piszesz maleńka dała popis grzeczności dla gości. Widzisz, jak umie się zachować?!

 • Renia

  widzę wózek, który chciałam kupic corce na roczek, powiedz mi jak Misia sobie z nim radzi w wieku 2 lat? Czy nie jest do niego za duza? troche duzo kasy do wydania jak na pouzywanie tylko kilka miesiecy. Jak sądzisz?

  • http://rekamimamy.pl Rękami Mamy

   jest tak samo wygodny jak rok temu, uwielbia go :) nie jest za niski, też się tego obawiałam, jak widzisz jest poobijany już trochę ;) a to dlatego, że jest w użyciu niemal nos stop! :D