Bałagan, który lubi cała rodzina ;)

 

“Bałagan”, to śmieszna książka Wydawnictwa IKropka, której autorem jest Michał Krygier (ilustracje Alicja Wasilska).

 

Śmieszna bo strasznie zabałaganiona i na pierwszy rzut oka nie wiadomo co czytać.
Ale to tylko pozory, tekst jest wyraźny i niedługi na każdej z kartek. Bałagan potraktowany jest w niej niemal jak członek rodziny i bardzo ciekawie się to czyta.
Każda Mama wie, ile sprzątania jest przy dziecku, a Bałagan pozwala podejść do tego nieco humorystycznie. Ba! Nawet Mama ma swój Bałagan w torebce i przez niego wszędzie się spóźnia.

Najbardziej Bałagan lubi kot, bo mogą się świetnie razem bawić, np. kłębkami wełny z babcinego koszyka. Bałagan ma swojego kompana także w dziecku, które jest narratorem w książce.
Chłopiec bardzo lubi tego psotnego jegomościa i nie lubi się z nim rozstawać. Lubi jednak, kiedy jest czysto i rozumie, że czasem bałagan trzeba pożegnać. Nie martwi się jednak, bo wie, że kolejnego dnia on wróci i znów będą się razem bawić! :) Pozytywna książka o codzienności i rodzinności. O tym, że każdy w domu ma swoje miejsce i obowiązki, a także o szacunku dla porządku i cudzej pracy. Tak niewiele, a tak wiele. Polecam. Krótka opowiastka nawet do poduszki, może być pouczająca nie tylko dla dzieci :)

 

 • Iwona

  Idealna książeczka dla mojego chrześniaka :) Już mam zaplanowany zakup gier Granna na jego urodzinki, a tu juz kolejny pomysł :) jak dobrze, że nie musze sie martwic co kupić, bo Twój blog mi daje pomysły :)

 • Ilona

  oczy oczy oczyyyyyyyyyyyy kocham ich głębie !!! co do ksiązeczki mamy o kotkach itp fajna gdzie zwierzaki sa jakby hmmm welurkowe Wiki lubi gładzic raczkami kartki w tek ksiazce

  • http://rekamimamy.pl Rękami Mamy

   fajnie są takie sensoryczne książki, też mamy kilka :)