MAMO TATO Co Ty na to 1 i 3

 

Mamo Tato co Ty na to? To publikacja inna niż wszystkie, to nie poradnik jak postępować z dzieckiem, to nie jest książka o tym co robić żeby dobrze opiekować się maleństwem, to wyjątkowy zbiór dyskusji i refleksji na temat tego, jak odkryć w sobie najlepszego rodzica i specjalistę ds. dzieci.

 

Publikacja Mamo Tato… pomaga w przyjemny i nie narzucający niczego sposób rozbudzić najpotrzebniejsze instynkty i odczucia. Pomaga zrozumieć na czym polega bycie rodzicem i integracja z dzieckiem. Każdy z nas, jest najlepszym specjalistą od własnego dziecka, jego zachowań, odruchów, oraz problemów. Nie można ujednolicić, ani narzucić sposobu opieki nad małym człowiekiem i ta książka o tym właśnie traktuje.

Czyta się lekko i spokojnie można czytanie dzielić, a na pewno nic nie umknie. Nie zawiera bowiem wskazówek do wykucia i zapamiętania, ale wyzwala to, co w nas początkujących rodzicach już zakiełkowało. Czułą i instynktowną opiekę nad potomstwem.

Dla mnie to była prawdziwa inspiracja, bo książka pomogła mi poczuć się docenioną. Wszystko to co do tej pory robiłam wokół mojego dziecka działało na zasadzie instynktu i wczucia się w sytuację córki. Ale właśnie tym jest owa publikacja, nie ma nas uczyć, a wspierać nasze rodzicielstwo, którego doświadczamy z dniem pojawienia się małego człowieka w naszym domu.

Mamo Tato co Ty na to 3 to świetny zbiór pytań i odpowiedzi pojawiających się nieustannie w domu, w którym są dzieci. Spisane razem przykłady problemów, pytań i rozterek rodzicielskich, oraz rozwiązań i porad do powyższych, daje małą domową encyklopedię podręcznej, codziennej wiedzy młodego rodzica. Książka stanęła na półce w widocznym miejscu i sięgamy po nią szukając odpowiedzi dla siebie lub znajomych mających pytania i problemy, a szukający pomocy u starszych stażem rodziców. Nie wszystko jesteśmy w stanie zapamiętać i wiedzieć, ale ta publikacja napisana w łatwy i przystępny sposób jest bardzo pomocna. Dobrze wiedzieć kiedy się potrzebuje, bez potrzeby biegania po specjalistach i czekania tygodniami w kolejce. Konfrontacja problemu z wypowiedziami specjalistów zawartymi w Mamo Tato (…) 3 pomaga zrozumieć metody postępowania i znaleźć drogę dla siebie, oraz dowiedzieć się czy faktycznie mamy do czynienia z problemem. Myślę, że warto ją mieć w swojej biblioteczce, dzięki niej wiemy czy porada specjalisty w przychodni jest potrzebna czy to jedynie nasze rodzicielskie niepokoje, co robimy źle i jak to zmienić. To publikacja, którą rozwieje domysły i skieruje myślenie rodzica na właściwy tor, doradzi w zrozumiały dla każdego sposób i to od ręki, bez czekania w “ogonku” :) Polecam.

W tym wydaniu ciekawe jest to, że zdjęcia dzieci pochodzą ze zgłoszeń fanów z Facebook’a i książka ta, dla wielu stanie się piękną pamiątką :) jak i w poprzednich wydaniach do książki dołączona jest płyta dvd.

 

zabawkowicz

 

 • Ilona

  lubie bardzo zawsze chcialam poznac pana Pawla od dawna jest to moje marzenie bardzo madry czlowiek.

  • http://rekamimamy.pl Rękami Mamy

   Ja miałam tę przyjemność, bardzo serdeczny i ciepły człowiek.

   • Ilona

    tylko napisze zazdroszcze;p